Categories: Naujienos-lt
      Date: Lap  6, 2009
     Title: 11.05 KELIONĖ Į JURBARKĄ , SMALININKUS
Kelionė į Jurbarką buvo naudinga, nes gyvai pamatėme kaip vėjo verslas sukasi, išgirdome šio verslo subtilybes, suradome bendraminčių ir sutarėme dėl veiksmų derinimo propaguojant švarios energijos idėją ir įtakojant, kad kuo greičiau būtų uždegta žalia šviesa švarios energijos gamybai Lietuvoje.
Jei kas iš ūkininkų abejoja, kad tai tik "vėjo gaudymas" ir pavėjui paleisti pinigai, tai sustokite ir apsižvalgykite. Jūsų lauke auga javai, kad juos nuimti perkame kombainus, statome sandėlius ir investicijos, mūsų prakaito dėka, atsiperka per eilę metų. Pastačius vėjo jėgainę, investicijos atsiperka vidutiniškai per 5 metus.
Turime nuosavos žemės, tinkančios tam verslui, jos reikia nedaug, o po jūsų jėgaine ir toliau puikiai augs javai. ES ir Lietuvos politikos gairėse numatyta remti alternatyvaus žemės ūkio verslo kūrimą kaimiškose vietovėse
Reikės paplušėti, kol popierėliai suguls ir sparnai vėją pakinkys. Smalininkų bendruomenės patirtis rodo, kad tam mažoka buvo dvejų metų. Tik pasakose kur pažvelgsi kepti balandžiai, pieno ir vyno upės.