Lietuvių (Lithuanian) English Русский (Russian) Naujienos
   
 
Image rotator Orai
     
 
Lap 14, 2011

Metų ūkis 2011


Lietuvos ūkininkų sąjungos rengiamas tradicinis konkursas "Metų ūkis" skatina ūkininkus sparčiai modernizuoti ūkius,  tausojančiai naudoti išteklius, būti draugiškiems aplinkai. Šių metų konkursas rajone išsiskyrė dideliu kandidatų skaičiumi, jų buvo 11. Konkurse galėjo dalyvauti visi ūkininkai užpildę dalyvio anketas. Šiais metais Šiaulių krašto ūkininkų sąjunga pasiūlė, o rajono valdžia palaikė idėją, kad konkursui rajono seniūnijų žemės ūkio specialistai ir seniūnai pasiūlytų pastaruoju laiku didžiausią pažangą padariusius ūkininkus. Todėl šių metų konkurse vienodomis sąlygomis varžėsi tiek Lietuvos ūkininkų sąjungos nariai, tiek šiai organizacijai nepriklausantys. Konkurso vertinimo komisija lankė aštuonis ūkius.

Daug diskusijų komisijoje sukėlė tas faktas, kad pagal iš anksto nustatytus ūkių vertinimo kriterijus vienodą taškų sumą surinko du ūkiai. Kiti pretendentai surinko reikšmingai mažesnį vertinimo taškų kraitį. Todėl komisija nutarė, kad "Metų ūkis 2011" pirmoji vieta skiriama dviems ūkiams - ZITAI IR ALGIRDUI BAJARSKAMS ir VYTAUTUI IR RAMUTEI PAŠKŪNAMS.

Bajarsų šeimą vertinant norėjosi dar skirti papildomų vertinimo taškų už tai, kad sugebėjo savo sūnums įskiepyti meilę žemei ir tėviškei ir jie greta tėvų kuria savo Jaunųjų ūkininkų ūkius. Konkurso nuostatuose nėra vertinimo dėl ūkio perimamumo užtikrinimo, todėl papildomų taškų neskirta. Aukšta ūkininkų kvalifikacija, stropus ilgametis darbas davė savo vaisius. Nors Zita ir Algirdas pasižymi kuklumu, todėl santūriai vertina savo pasiekimus, bet komisijai susumavus vertinimo taškus paaiškėjo, kad jiems teks priimti garbingą apdovanojimą.

Paškūnai vieni pirmųjų rajone ėmėsi savarankiškai ūkininkauti. Jiems gražiai pavyko įsikurti dar seneliams priklausiusioje sodyboje, ją sutvarkant taip, kad gražiai dera seni išlikę pastatai su moderniais jau jų pačių statytais ūkio pastatais. Apie išskirtinai sutvarkytus Vytauto laukus toli sklido kalbos ir dar iki konkurso jos buvo pasiekusios komisijos narius. Atvykus į ūkį džiugu buvo tuo įsitikinti.

Antroji vieta skirta DAINIUI IR INETAI SERVOMS. Jų specializuotas sodininkystės ūkis prieš keletą metų buvo vertintas šiame konkurse ir pelnė III vietos diplomą. Šiais metais maloniai nustebino padaryta pažanga ir tvirtas pagrindas tolimesniai sodo plėtra. Užauginta produkcija išlaikydama aukštą kokybę ilgai gali būti saugoma modernioje saugykloje, kurioje tiksliai palaikomas reikiamas mikro klimatas. Produkcija pačių ūkininkų realizuojama. Tam yra sukurtas mažas pardavimo tinklas. Sekantis ūkininkų tikslas - užaugintos produkcijos perdirbimas, tai netolima ateitis, sako Dainius. 

Trečioji vieta skirta MINDAUGUI EIZINTUI. Komisija buvo sužavėta šio jauno ūkininko ryžtu savo ūkio ateitį susieti su Lietuvos sunkiųjų arklių auginimu. Kito tokios specializacijos ūkio Šiaulių rajone nerasite ir Lietuvoje tokių reta. Didelė dalis tokių ūkių neišgyveno, o Mindaugas daro dideles investicijas į šį verslą ir jos atsiperka, nes dirbama viską gerai pasveriant ir su didele meile.

Komisija negalėjo neįvertinti dar vieno, vos 23 metų sulaukusio, bet jau tvirtai ant savo kojų besiremiančio jaunojo AUDRIAUS TREINAUSKO, rajone gerai žinomo ūkininko Kęstučio Treinausko sūnaus. Audrius sėkmingai pasinaudojo Jaunojo ūkininko parama ir dar įgyvendino tris ūkio modernizavimo projektus. Moderni ir naši technika leidžia ūkininkui užauginti gerą ir kokybišką derlių, o jį pelningai pardavus bus galima įgyvendinti toli siekiančias svajones.

Daugiau apie konkursą Forume

 
       
 

Klaida!

Nei vienas reklaminis skydelis neatitiko užklausos


SELECT * FROM cms_module_banners WHERE (category_id = "1") AND (expires > '2022-09-25 14:17:37' or isnull(expires)) AND (max_impressions = 0 OR num_impressions < max_impressions) ORDER BY RAND() LIMIT 0,1
 Banner
 
© 2010 Šiaulių Krašto Ūkininkų Sąjunga. Visos teisės saugomos. sep emailsep Admin