Lietuvių (Lithuanian) English Русский (Russian) Naujienos
   
 
Image rotator Orai
     
 
Bal 26, 2010

LŪS iššplėstinis prezidiumo posėdis


Tokių nuostolių dėl iššalimo žieminių kultūrų pasėliuose, kaip šiemet, žemdirbiai nepamena kada buvo. Daugelis ūkininkų net 100 proc. atsėja žieminio rapso pasėlių, taip pat visiškai žuvo kai kurios veislės kviečių, žieminių miežių, nukentėjo ir kitos kultūros. Tuose plotuose, kurie liks neatsėti, gero derliaus tikrai nebus. Vasarinių kultūrų derlingumo potencialas yra mažesnis nei žieminių. O pasaulinės grūdų ir rapsų  rinkos prognozės didelio kainų šuolio nežada dėl daugelyje šalių susikaupusių didelių atsargų. Neišvengiamai šiemet žemdirbiai patirs finansinę įtampą, nes negaus suplanuotų pajamų.

Į Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo išplėstinį posėdį balandžio 23 d.  atvyko Finansų ministrė I. Šimonytė, Žemės ūkio viceministras A. Maciauskas. Finansų ministrė pristatė Lietuvos ekonomines naujienas, atsakė į Posėdžio dalyvių klausimus. Jų buvo daug, bet pagrindinis klausimas buvo ar žemdirbiai gali tikėtis supratimo ir paramos sprendžiant finansines problemas.

Anot ministrės, sunku šiandien pažadėti, kad bus rasta galimybių išmokėti didesnes nacionalines tiesiogines išmokas nei 2009 metais ir taip pat sunku pažadėti, kad bus paankstintas šių išmokų mokėjimas, bet bus analizuojama informacija apie finansinius žemdirbių srautus ir sprendimais reaguojama į situaciją pagal esamas valstybės galimybes.

Daugiau informacijos apie LŪS prezidiumo posėdį rasite forume (tik LŪS nariams).
 
       
 

Klaida!

Nei vienas reklaminis skydelis neatitiko užklausos


SELECT * FROM cms_module_banners WHERE (category_id = "1") AND (expires > '2022-09-25 14:03:17' or isnull(expires)) AND (max_impressions = 0 OR num_impressions < max_impressions) ORDER BY RAND() LIMIT 0,1
 Banner
 
© 2010 Šiaulių Krašto Ūkininkų Sąjunga. Visos teisės saugomos. sep emailsep Admin