Lietuvių (Lithuanian) English Русский (Russian) Naujienos
   
 
Image rotator Orai
     
 
Vas 13, 2010

Konkurso "Metų ūkis 2009" laimėtojų šventė


Šiaulių rajone

Konkurso „Metų ūkis 2009“ I vietos laimėtojai

Daiva ir Virginijus Plakiai

Konkurso „Metų ūkis 2009“ II vietos laimėtojai

Vanda ir Gintas Kriščiūnai

Konkurso „Metų ūkis 2009“ III vietos laimėtojai

Vilma ir Gražvydas Griškai

2009 metais įvyko jau šešioliktasis konkursas „Metų ūkis“. Dar 2009 m. birželio 19 d. įvykusiame LŪS išplėstinio prezidiumo posėdyje buvo priimtas sprendimas, jog konkurso dalyviais turi būti Lietuvos ūkininkai, įregistravę ūkius ūkininkų registre, dalyvaujantys ūkininkų veikloje ir savo veiklą vykdantys tose savivaldybėse, kur yra dirbanti Ūkininkų sąjunga. Dirbanti ir veiklą vykdanti rajono Ūkininkų sąjunga yra ta, kuri yra Lietuvos ūkininkų sąjungos narė, dalyvaujanti žemdirbiškoje veikloje ir mokanti nustatytą narystės mokestį. Neprieštaravome, jog konkursas vyktų ir kitose savivaldybėse, tačiau į respublikinę ūkininkų šventę, kuri vyks sekančių metų pradžioje, bus kviečiami tik dirbančių ir veiklą vykdančių rajoninių Ūkininkų sąjungų laimėtojai ūkininkai.

Konkurso metu buvo išrinktos 42 pirmosios vietos, 44 antrosios vietos ir 44 trečiosios vietos laimėtojai (anksčiau buvo skelbta informacija be Širvintų rajono laimėtojų, kurių duomenys buvo įtraukti jau pasibaigus konkursui).

Pagal anketų duomenis jauniausias konkurso „Metų ūkis 2009“ prizinės vietos nugalėtojas – I vietos laimėtojas Marijampolės rajono, Liudvinavo sen. ūkininkas Darius Akstinavičius, kuris specializuojasi augalininkystėje, dirba 159 ha žemės, iš jų 19 ha nuosavos ir 140 ha nuomojamos.

Vyriausias konkurso „Metų ūkis 2009“ prizinės vietos nugalėtojas – Raseinių rajono, Gylių kaimo III vietos laimėtojas Mykolas Hofertas, itin aktyvus LŪS narys, valdo 209 ha ūkį (150 ha nuosavos ir 59 ha nuomojamos žemės), specializuojasi augalininkystėje ir gyvulininkystėje, turi 19 melžiamų karvių, laiko 36 bičių šeimas.

Vidutinis dalyvavusių konkurse amžius – 41m.

Didžiausius ūkius pagal anketų duomenis valdo ir dirba I vietos nugalėtojai Vilkaviškio raj. ūkininkai Ona ir Artūras Maksvyčiai (1070 ha), I vietos nugalėtojai Kėdainių raj. ūkininkai Laimutė ir Šarūnas Šiušės (1000 ha), III vietos nugalėtojai Šiaulių raj. ūkininkai Vilma ir Gražvydas Griškai (1000 ha), III vietos nugalėtojai Kėdainių raj. ūkininkai Asta ir Arvydas Šmigelskiai (870 ha), I vietos nugalėtojai Šakių raj. ūkininkai Vida Ona ir Zigmas Balkojai (778 ha), I vietos nugalėtojai Kupiškio raj. ūkininkai Janina ir Stasys Šereliai (650 ha). Ūkiai pagrinde specializuojasi augalininkystėje.

Mažiausias ūkis - III vietos Šakių raj. laimėtojo ūkininko Edmundo Reimerio - 3,6 ha, specializacija – gyvulininkystė/augalininkystė, augina 350 triušių. Tai pat maži ūkiai - III vietos nugalėtojai Ignalinos raj. ūkininkas Zenonas Rubinas (8,75 ha, specializacija – mišrus, turi 17 melžiamų karvių), III vietos nugalėtojai Elektrėnų raj. ūkininkai Romualda - Ona ir Antanas Vansevičiai (11,24 ha, specializacija – gyvulininkystė, 5 melžiamos karvės) ūkiai.

Visų laimėjusių pagrindinės specializacija – tradiciniai augalininkystės ar gyvulininkystės (pienininkystė, mėsinė galvijininkystė) ūkiai, tačiau yra ir mišrių ūkių bei retesnių specializacijų – bitininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės, specializuotų ekologinių ūkių.
 
       
 

Klaida!

Nei vienas reklaminis skydelis neatitiko užklausos


SELECT * FROM cms_module_banners WHERE (category_id = "1") AND (expires > '2022-09-25 13:33:41' or isnull(expires)) AND (max_impressions = 0 OR num_impressions < max_impressions) ORDER BY RAND() LIMIT 0,1
 Banner
 
© 2010 Šiaulių Krašto Ūkininkų Sąjunga. Visos teisės saugomos. sep emailsep Admin