Lietuvių (Lithuanian) English Русский (Russian) Naujienos
   
 
Image rotator Orai
     
 
Sau 2, 2010

Ūkininkai nori žinoti už ką moka


Jau visi metai, kai Šiaulių apskrityje bandoma įvesti ūkininkams rinkliavą už komunalines atliekas. Mūsų organizacija priešinasi prieš rinkliavos įvedimą, nes jis bus skaičiuojamas ne už faktiškai atliktą šiukšlių išvežimo paslaugą, bet už deklaruotą ūkyje pasėlių plotą.

Šiaulių krašto ūkininkų sąjunga aktyviai dalyvavo svarstant komunalinių atliekų klausimą, niekada nekeitė savo pozicijos, kad, jei rinkliava renkama už komunalines atliekas, tai būtina įvertinti, kiek atliekų išvežta iš ūkio ir pagal tai skaičiuoti mokestį. Tačiau mūsų pozicija priimama, kaip pagrįsta, bet nenorima keisti esamos tvarkos, kai apmokestinama įmonėse yra dirbančiųjų skaičius, ligoninėse - lovų skaičius, turgavietėse - jų plotas, gyventojai moka pagal būste registruotų žmonių skaičių. Žemės ūkis yra labai įvairus savo specializacija ir taikomomis gamybos technologijomis, todėl pritaikius rinkliavos principą, neatsižvelgiant į faktiškai sukaupiamus komunalinių atliekų kiekius, gaunamas rezultatas yra keistas, kai visiškai nekaupiantis šiukšlių ūkininkas mokės tiek pat, kiek tas, kuris jų turės daug.
Manome ir girdime apie ŠRATC neskaidrią veiklą ir esamos sistemos trūkumus, todėl siekiame, kad Šiaulių apskrities rajonų savivaldybės imtųsi komunalinių atliekų klausimą spręsti iš esmės, o ne eitų lengviausiu keliu, užsiimtų sistemos gaivinimu vis naujais įvedamais mokesčiais už neatliekamas paslaugas.

Daugiau šia tema čia

 
       
 

Klaida!

Nei vienas reklaminis skydelis neatitiko užklausos


SELECT * FROM cms_module_banners WHERE (category_id = "1") AND (expires > '2022-09-25 14:28:28' or isnull(expires)) AND (max_impressions = 0 OR num_impressions < max_impressions) ORDER BY RAND() LIMIT 0,1
 Banner
 
© 2010 Šiaulių Krašto Ūkininkų Sąjunga. Visos teisės saugomos. sep emailsep Admin