Lietuvių (Lithuanian) English Русский (Russian) Naujienos
   
 
Image rotator Orai
     
 
Grd 15, 2009

Kelionė Į Latviją


Atsakomasis vizitas pas Latvijos ūkininkus jau seniai buvo planuotas ir pagaliau įvyko. Kelionė buvo labai naudinga, nes parsivežėme daug naudingos informacijos, kuri mums tikrai pravers.


Ankstų gruodžio 15 d. rytą išvykome į Aucę. Atvykimas į VECAUCES rūmus, Kur mūsų laukė Latvijos jaunųjų ūkininkų klubo pirmininkas Maris Šnickovskis.  Jis mus supažindino su Latvijos žemės ūkio universiteto mokymo ir tyrinėjimo centro "Vecauce" direktore Iveta Grudovska. Ji mums parodė bio dujų gamybos įrengimus, kurie ne tik gamina bio dujas, bet jas paverčia elektra ir šildymui reikalinga energija. Parodė modernę karvidę, kurioje įrengta eksperimentinė melžimo aikštelė, o dalį karvių melžia robotai. Buvo įdomi diskusija, nors buvo nešykštėta parodyti ir papasakoti, tačiau klausimų direktorei buvo tiek, kad galų gale nutarėme, kad tai dar ne paskutinis vizitas ir pradėtą diskusiją būtinai pratęsime vėlesniuose susitikimuose. Apžiūrėjome  VECAUCES rūmus, aplankėme "rūmų šmėklos" dirbtuvės, taip jie draugiškai vadina rūmuose dirbantį dailininką. Rūmuose papietavome ir leidomės į Eleją, kooperatyvą "LATRAPS" Ten mums parodė vis modernėjantį elevatorių, kukurūzų, rapsų, aliejaus gamybos cechą. Likome patenkinti užsimezgusiais kontaktais.

Šnickovskių ūkyje pamatėme, kaip turintis gana nedidelį žemės plotą, kuris vos daugiau, nei 80 ha ūkininkas gali pelningai ūkininkauti. Jų ūkyje 11 ha sodo (obelų, kriaušių, vyšnių, serbentų, aviečių).  Augina grūdines kultūras, rapsą bei kitas medingąsias kultūras bitims.  Ūkyje didžioji dalis išaugintos produkcijos yra vietoje gana primityviomis priemonėmis, nereikalaujančiomis didelių investicijų, perdirbama ir realizuojama tiesiogiai vartotojui.

Andrio Parso ūkis BERZINI mus sužavėjo tuo, kad jame puikiai dera tradicinės žemės ūkio šakos su kaimo turizmo verslu. Apžiūrėjome bulvių saugyklą, ūkio technika, kuri anaip tol nepribloškė savo modernumu. Didžiulis angaras turi ūkyje dvigubą paskirtį - vasara tarnauja kaip sandėlis, o žiemą virsta kartodromu. Didžiąją dalų turizmo verslui reikalingų pastatų, statinių ir įrengimų yra šeimos narių rankų darbas. Jie džiaugiasi, kad vis populiarėja kempingo paslaugos, o vaikai ir juos lydintys suaugę noriai prakaitą lieja velokartodrome.  Nors buvo lauke labai šalta, bet su pramogų parko teikiamais malonumais galėjome susipažinti patogiai, šiltai, sėdėdami už stalo žiūrėdami ekrane. Ilgai tęsėsi diskusijos, tad netruko laikas prabėgti, tad teko ruoštis namo.

Nors kelias grįžti buvo netrumpas, tačiau aptariant tai, ką pamatėme ir išgirdome, kelionės laikas neprailgo.

Apie mūsų kelionę į Latviją rašę korespondentė Aldona Sireikienė laikraštyje "Ūkininko patarėjas" 2009-12-19 , jos straipsnio kopiją galite rasti čia

Nuotraukos

 
       
 

Klaida!

Nei vienas reklaminis skydelis neatitiko užklausos


SELECT * FROM cms_module_banners WHERE (category_id = "1") AND (expires > '2022-09-25 13:21:11' or isnull(expires)) AND (max_impressions = 0 OR num_impressions < max_impressions) ORDER BY RAND() LIMIT 0,1
 Banner
 
© 2010 Šiaulių Krašto Ūkininkų Sąjunga. Visos teisės saugomos. sep emailsep Admin