Lietuvių (Lithuanian) English Русский (Russian) Naujienos
   
 
Image rotator Orai
     
 
Lie 13, 2009

Seminaras-LAUKO DIENA


Greitai besikeičiančiame pasaulyje vis aktualiau tampa gauti savalaikę informaciją apie pažangias naujoves, kurios verčia mus tobulėti, neatsilikti ir garantuoja ekonominės veiklos sėkmę. Tokios minties vedini ėmėmės organizuoti seminarą-lauko dieną. Liepos 10 d. susirinko tie žemdirbiai, kurie yra žingeidūs ir imlūs naujovėms.
Susirinko toli gražu ne tiek žemdirbių, kiek buvo kviesta ir tikėtasi, tačiau susirinkusiųjų aktyvumas sužavėjo renginio organizatorius.  
UAB „Mobiliųjų technologijų centras“ pristatė įrenginius, kurie žemės ūkio techniką valdo tiksliau, nei tą sugeba padaryti labiausiai įgudęs traktoristas. Prietaisas žemės suslėgimo laipsniui matuoti ūkininkui, anot doc. V. Liako yra antras pagal svarbumą įrankis žemdirbiui. Prietaisai grūdų kokybiniams rodikliams nustatyti palengvins kiekvienam parduodančiam tokią produkciją. Informacinės technologijos skirtos transporto, žemės ūkio technikos darbui kontroliuoti ir apskaityti sužavėjo besinaudojančius samdomu darbu ūkininkus. Tokios technologijos žymiai palengvina darbų organizavimą, koordinavimą, kontrolę ir apskaitą. 
UAB „Omnitel“ savo pristatyme demonstravo sprendimus efektyviam bendravimui ir ūkio valdymui. Jų tikslas buvo renginio dalyvius supažindinti su siūlomų produktų galimybėmis ir padėti išsirinkti tą, kuris labiausiai atitiktų žemdirbio poreikius. Renginio dalyviai buvo nustebinti, kad ši kompanija tikrai turi ką naudingo pasiūlyti žemdirbiui. Tikrai sunku neturint informacijos išsirinkti savo veiklai reikalingą efektyviausią produktą.
Seminare buvo pristatyta pasaulyje populiari, o Lietuvoje populiarėjanti daržovė šparagai. Vytauto J. Šliūpo vadovaujama labdaringa pelno nesiekianti organizacija Auksučių ūkis jau ne vieni metai užsiima šios kultūros propogavimu Lietuvoje ir jau turi pasekėjų.
Šiaulių rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas informavo apie šios dienos aktualijas.
Labiausiai sunku buvo baigti diskusijas su auditorija doc. Vytautui Liakui, kuris pristatė kukurūzų auginimo technologiją ir Vokietijoje populiarėjantį šios kultūros auginimą bijo dujų energijai gaminti. Šių metų žemdirbių rykštė buvo ilgas, šaltas, sausas pavasaris, kuris sukėlė daug rūpesčių, o dėl tokių nepalankių gamtinių sąlygų nesuveikus tinkamai herbicidams, rūpesčių, dėl išsisėsiančių sėklų paliks keliems metams į priekį. Tad augalų streso valdymo technologijos aptarimas buvo nesibaigiančios diskusijos priežastis. 
Jei seminare išgirdai sakinį, kurio mintį pritaikei savo ūkyje, tai jau su kaupu atpirko tavo sugaištą laiką, porino docentas V. Liakas ir su džiaugsmu konstatavo, kad ir pats sau asmeniškai tokios naudos šiame seminare gavo. (Nuotraukas galite peržiūrėti galerijoje.) 


 
       
 

Klaida!

Nei vienas reklaminis skydelis neatitiko užklausos


SELECT * FROM cms_module_banners WHERE (category_id = "1") AND (expires > '2022-09-25 14:14:10' or isnull(expires)) AND (max_impressions = 0 OR num_impressions < max_impressions) ORDER BY RAND() LIMIT 0,1
 Banner
 
© 2010 Šiaulių Krašto Ūkininkų Sąjunga. Visos teisės saugomos. sep emailsep Admin